Komu zvoní hrana?

pátek 19. září 2008 11:46

 Pokud v ČR bude vybudován americký protiraketový radar, pak Rusko bude muset na tento krok zareagovat. Na základnu v Brdech by tak mohly mířit ruské rakety. Vyplývá to z odpovědí ruského velvyslance při NATO Dmitrije Rogozina pro ČTK. Česká vláda podle něj prodala bezpečnost vlastního lidu za novou hračku: protivzdušnou obranu, dodal v reakci na vyjednávání mezi Prahou a Washingtonem.

ČR a Spojené státy dnes v Londýně podepíší dohodu o podmínkách pobytu Američanů v ČR v souvislosti s plánovanou základnou. Takzvaná SOFA je druhou smlouvou spojenou se zvažovaným radarem v Brdech. Dohody ale ještě pro vstup v platnost musí schválit parlament.
    "Ze strategického hlediska není žádný rozdíl mezi obrannými a útočnými systémy. Čím silnější je obrana jedné strany, tím slabší je vojenská síla té druhé. Rusko samozřejmě bude muset reagovat na tuto novou nepřátelskou realitu," napsal v e-mailových odpovědích na dotazy ČTK Rogozin.
    Poznamenal také, že lituje, že je Rusko vtahováno do nových závodů ve zbrojení. "Česká vláda jenom prodala bezpečnost vlastního lidu za zcela novou hračku - protiraketovou obranu," prohlásil. 
    No a já dodávám, připravuje Mirek Topolánek a Vlasta Parkanová nějakou koncepci civilní obrany v širokém okolí Brd? Ona taková jaderná nálož o síle 100 kt dokáže udělat pěknou paseku viz http://rokytka.bigbloger.lidovky.cz/c/47257/Vystavi-nas-Mirek-Topolanek-a-Karel-Schwarzenberg-prvnimu-uderu.html 

Takže ano, neodvažuj se ptát, komu zvoní hrana,  vážená a milá čtenářko, laskavý čtenáři.   Autorem těchto slov je však básník John Donne http://cs.wikipedia.org/wiki/Ernest_Hemingway

Milan Rokytka

Milan Rokytka

Milan Rokytka

Svoboda slova je nedělitelná! Takové krédo prosazuji v Radiu Haló Futura (RHF), prvním politickém rádiu v České republice.

Psát a mluvit se může o všem, neexistuje nelegitimní otázka.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora