Finanční podvody, centrální bankéři a hlad

čtvrtek 17. červenec 2008 11:27

Ekonomické příručky a legislativa praví, že centrální banka se stará o stabilní cenovou hladinu a podporu hospodářského růstu. Bývalý vysoký představitel amerického Fedu (centrální banky USA) však naplno říká, že smysl Fedu je v praxi jen jeden: prospívat zájmovým skupinám.

V souvislosti s hypotečními podvody je v USA vyšetřováno už 21 společností. Oznámil nám to včera Federální vyšetřovací úřad (FBI), který se objasňováním případu zabývá. Agentura AP později uvedla, že FBI vyšetřuje i banky ze skupiny IndyMac, která minulý týden zbankrotovala. Více zde: http://www.libinst.cz/komentare.php?id=493

Viceguvernér České národní banky Luděk Niedermayer si po odchodu z funkce z úspor pořídil apartmán v horách za několik milionů Kč, k tomu auto za statisíce a za další statisíce opravoval rodinný dům, napsal server Aktuálně.cz.

 Bublina na zdeformovaném trhu nemovitostí v ČR stále roste, ve světě roste hlad.  Proč? Klikni na http://www.libinst.cz/komentare.php?id=480&highlight=Fed

Milan Rokytka

Milan Rokytka

Milan Rokytka

Svoboda slova je nedělitelná! Takové krédo prosazuji v Radiu Haló Futura (RHF), prvním politickém rádiu v České republice.

Psát a mluvit se může o všem, neexistuje nelegitimní otázka.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora