Lidé mají Topolánka dost

pondělí 9. červen 2008 10:33

Vládní koalici nyní podle průzkumu STEM pro ČT pokládá za jednotnou jen 34 procent dotázaných.  V hlasování diváků Primy by 79 procent z nich přivítalo, kdyby Topolánkův kabinet skončil.

Vláda se dnes podle mých informací možná bude zabývat situací v české justici. I když to není na programu, zelení chtějí otevřít diskusi o fungování Nejvyššího státního zastupitelství v čele s Renatou Veseckou.  Tak uvidíme. V každém případě budou mít ministři své nespokojené zaměstnavatele při rokování pod okny.  Stejně jako v uplynulých třech týdnech totiž také dnes přijdou občané odboráři demonstrovat proti vládním reformám veřejných financí tradičně v 15.00 SELČ před budovu úřadu vlády v Praze.

Dnešní protest zaměřený proti situaci ve školství se uskuteční v den, na nějž pracovníci řady mateřských, základních a středních škol vyhlásili jednodenní stávku. Část mateřských, základních a středních škol tak zůstane uzavřena. Jejich pracovníci chtějí dát jednodenní stávkou najevo nespokojenost s platy v regionálním školství. Letos jim mzdy reálně poklesly. Školské odbory odhadují, že do protestu se zapojí nejméně stejný počet škol jako loni v prosinci, kdy se stávkovalo rovněž kvůli prostředkům na platy, ale také pomůcky. Tehdy se zapojila více než polovina škol. 
     
No a aby měl Topolánek se svými ministry a možná i s milenkou (místopředsedkyní sněmovny!) o čem přemýšlet, tak  v Praze se  uskuteční mimořádné zasedání vedení Odborového sdružení železničářů (OSŽ), které bude jednat o podobě své účasti na výstražné hodinové generální stávce 24. června. V květnu ji vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) na protest proti reformám vlády Mirka Topolánka. Proč? Kabinet při současném růstu inflace přijal opatření, jimiž se reálně snížily platy ve školství, zdravotnictví a veřejné sféře. 

Milan Rokytka

Milan Rokytka

Milan Rokytka

Svoboda slova je nedělitelná! Takové krédo prosazuji v Radiu Haló Futura (RHF), prvním politickém rádiu v České republice.

Psát a mluvit se může o všem, neexistuje nelegitimní otázka.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora